Ikony/Inspiracje

Lana Del Rey – nowa ikona stylu czy kiczu?


Lana Del Rey to niekwestionowana ikona. Potwierdza to fakt, że dom mody Mulberry stworzył linie torebek nazwanych imieniem wokalistki. Jednak  czy nazwanie jej ikoną stylu nie jest swojego rodzaju nadużyciem? Zdania na ten temat są mocno podzielone a estetyka jaką wyznaje artystka budzi skrajne emocje. Lana Del Rey – królowa stylu czy kiczu?

Lana Del Rey, zarówno w kwestii muzyki jak i mody, jest postacią niejednoznaczną. Z jednej strony kreuje się na divę, by potem przeobrazić się w dziewczynę z sąsiedztwa. Jak zatem zdefiniować jej styl? Wybory modowe 26-letniej wokalistki inspirowane są słodkim klimatem retro. To co ją jednak wyróżnia, to zdolność dobierania interesujących ubrań i dodatków, w których wygląda jak współczesna wersja gwiazdy rodem z lat 60.

Pomimo konsekwentnego stylu, całość wypada dość eklektycznie. Z jednej strony szorty, krótkie topy i trampki, a  z drugiej eteryczne sukienki lub kreacje w stylu starego Hollywood. Zdaje się jednak, że w tym pomieszaniu z poplątaniem jest jakaś metoda, która w wydaniu Lany Del Rey sprawdza się fenomenalnie. A Wy jakiego jesteście zdania?

Reklamy

1 komentarz do “Lana Del Rey – nowa ikona stylu czy kiczu?

Możliwość komentowania jest wyłączona.