Trendy

Wrzuć na luz


Oldschool to jedno z najmodniejszych określeń tego sezonu. Nie bez powodu, gdyż projektanci w swoich kolekcjach bardzo wyraźnie nawiązują do klimatu lat 90., lansując welur, przetarty jeans, czapki bejsbolówki i oversizowe bluzy. Zwłaszcza ten ostatni element garderoby cieszy się dużą popularność. I słusznie, bo bluza nie dość, że wygodna, to jeszcze stylowa.

Bluza zakładana przez głowę i to na dodatek z obciachowym nadrukiem – niegdyś koszmar z dzieciństwa dziś obiekt pożądania niejednej fashionistki. Jak to się stało, że to co do niedawna było modowym faux pas, dziś stało się kolejnym sezonowym „must have”? I znów początków należy doszukiwać się w modzie ulicznej – tam bowiem narodził się „bluzowy trend”, który szybko podłapały sieciówki i najwięksi projektanci mody.

Potwierdzeniem nowego trendu okazała się jesienno-zimowa kolekcja Kenzo, w której znalazła się, kultowa już, zielona bluza z tygrysem. Można ją łączyć klasycznie: z jeansem lub bawełną. Te z Was, które nie boją się eksperymentować z modą, mogą pozwolić sobie na zestawienie sportowej bluzy z wyrafinowanymi tkaninami. Umiejętnie dobrane tworzą wyjątkowy look.

Reklamy