Projektanci/Trendy

Trend alarm: hologramy!


Połączenie mody i technologii? Czemu nie! Zwłaszcza że te pozornie odmienne dziedziny życia mają ze sobą wiele wspólnego. Designerzy i fotografowie coraz chętniej sięgają po techniczne rozwiązania w swoich projektach, a  każda kolejna kolekcja czy edytorial to dowód na to,  że sztuka współczesna uległa mocnej digitalizacji.

Towarzyszą nam na co dzień, a mimo to nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia – hologramy. I choć funkcja przezeń pełniona z pewnością jest niebagatelna, to nie ona stała się przedmiotem zainteresowań projektantów lecz ich wyjątkowa faktura – przypominająca tęczową taflę lustra.

Połyskujące, mieniące się w różnych kolorach tkaniny pokazał podczas londyńskiego Tygodnia Mody Jonathan Saunders, lansując w ten sposób hologramowy trend na sezon wiosna/lato 2013. Podobne projekty pojawiły się także w kolekcjach Blumarine oraz w propozycjach Proenza Schouler. Nowa tendencja jest kontynuacją, obecnej od kilku sezonów, mody na metaliczne tkaniny, zastąpionych tym razem lustrzanymi fakturami.

 

Reklamy