Stylizacje ze Świata/Trendy

Karnawał na każdą figurę


Nie trudno znaleźć sylwestrową kreację. Problemy pojawią się jednak w doborze odpowiedniego kroju, pasującego do naszej sylwetki, dlatego tym razem zdradzimy Wam kilka wskazówek, dzięki którym uniknięcie modowego faux pas.

Najbardziej pożądanym kształtem jest Klepsydra i to właśnie do niego powinnyśmy dążyć, dobierając elementy naszej garderoby. Czym się wyróżnia? Idealnymi, harmonijnymi proporcjami, dla których szerokość ramion i bioder jest jednakowa. Taka sylwetka uchodzi za niezwykle seksowną, dlatego szukając odpowiedniej kreacji należy uważać na to, by nie wyglądać wulgarnie, w związku z czym dekolty po pępek czy ultra-krótkie sukienki i spódniczki odpadają (choć umiejętnie zestawione też mogą wyglądać szykownie). Co do kroju nie ma tu żadnej reguły, gdyż Klepsydrom pasuje wszystko.

Niestety nie na każdy fason może pozwolić sobie Gruszka, którą wyróżniają węższe ramiona w stosunku do bioder. Aby więc  uzyskać pożądany kształt klepsydry, właścicielki tego typu figury powinny wybierać sukienki o linii A lub te z rozbudowaną górą i dopasowanym dołem. W odwrotnej sytuacji znajdują się natomiast Rożki, które dobierając kreacje powinny skupiać się na odwróceniu uwagi od szerokich, w stosunku do bioder, ramion. Idealnym rozwiązaniem dla Rożka będą więc sukienki z rozkloszowanym dołem oraz spódnice typu „tulipan”.

Głównym problemem Jabłka i Kolumny jest z kolei brak wyraźnie zarysowanej talii. Najłatwiej podkreślą ją sukienki z baskinką, spódnice z podwyższonym stanem oraz krótkie żakiety. Cechą, która dodatkowo wyróżnia Jabłka to duży biust, dlatego też powinny unikać kreacji z mocno zabudowaną górą oraz cekinów i falbanek w tej partii ciała.

Stosując się do powyższych wskazówek możecie mieć pewność, ze Wasza figura, bez względu na rozmiar będzie wyglądała perfekcyjnie. A oto kilka naszych karnawałowych propozycji.

gruszkajablkoklepsydra kolumna rożek

Więcej propozycji znajdziecie na stronie mocubran.eu

Reklamy