Trendy

W stylu Chanel


Marka Chanel zawsze będzie kojarzyła mi się z trzema rzeczami: legendarnymi perfumami, pikowaną torebką i charakterystycznym żakietem. Każdy z tych przedmiotów jest godny uwagi, jednak dziś skupimy się na tym ostatnim.

Typowymi cechami żakietu, wylansowanego w ubiegłym stuleciu przez Gabrielle, jest z całą pewnością tkanina zwana bouclé. Jednak oprócz faktury, wyróżnia go jeszcze kołnierzyk, a właściwie jego brak. I to właśnie on stał się punktem wyjścia dla wielu designerów, naśladujących styl Coco.

Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej ubrań inspirowanych legendarnymi projektami Chanel. Jednak do niedawna podchodzono do nich z dużą rezerwą, gdyż styl proponowany przez Gabielle uważano za staroświecki. Na szczęście, to jakże mylne, przekonanie zdezaktualizowało, czego konsekwencją jest ogromna popularność ubrań przywodzących na myśl kolekcje samej Gabrielle.

Odświeżenie marki to nie tylko zasługa wybitego Karla Lagerfelda, ale i trendestterek – bo to właśnie one kształtują gusta „modowych amatorów”.

Dziś przedstawiamy Wam natomiast styl Chanel z dozą nowoczesności w postaci płaszcza. Zabawny, mody a przy tym ciągle klasyczny i szykowny. Charakterystyczny „kołnierzyk” to bezpośrednie odwołanie do, dobrze wszystkim znanego, żakietu, a żywe kolory stanowią nawiązanie do aktualnych, wiosennych trendów.

Wiosenny płaszczyk znajdziecie na stronie mocubra.eu

Untitled-1

 

Reklamy

6 komentarzy do “W stylu Chanel

Możliwość komentowania jest wyłączona.