Stylizacje ze Świata/Trendy

Modowy niezbędnik: trencz


Wyliczając ubrania, które wpisały się już w klasykę mody, nie można z pewnością zapomnieć o trenczu. Od wielu dekad na topie, pięknie podkreśla sylwetkę i stanowi idealną bazę dla niemalże każdej stylizacji. Czyżby ubranie-ideał?

Obecnie trencz uchodzi za kwintesencje elegancji i dobrego stylu lecz mało kto wie, że jego początki sięgają jeszcze I wojny światowej. Ten szykowny płaszcz, pierwotnie noszony był bowiem… w okopach. Sama nazwa wywodzi się z angielskiego słowa ‚trench’, znaczącego dosłownie okop. Po kilku modyfikacjach, z szafy mężczyzn trafił wprost do kanonu garderoby damskiej, dzięki czemu możemy nosić go na co dzień.

Główną zaletą trenczu, obok ponadczasowości, jest jego uniwersalność, gdyż pasuje prawie do wszystkiego – od eleganckiej sukienki, po wytarte jeansy.

92110Trench_6305Web 92610Camelandcolor_8190Web Blog-Street-Chicla-modella-mafia-Fall-2012-trend-the-Trench-Coat-street-style le-21eme-adam-katz-sinding-anja-rubik-soho-new-york-city-street-style_d4a5223-660x992 ???????????? TRENCH-COAT-JACKET-SLIT-ARMS-BLUE-DRESS-BLACK-BOOTS-STREET-STYLE-THROUGH-THE-LOOKING-GLASS tumblr_m3beihlv2f1r9a70no1_1280 tumblr_m9q6vaW24s1rsltdyo1_500

Reklamy

1 komentarz do “Modowy niezbędnik: trencz

  1. 4, 5 i 7 (od góry) rządzą. Czwarte może jest trochę niezgodne z naszym klimatem, ale te buty z pewnością świetnie by wyglądały z takim płaszczem. 7 jest eleganckie i podoba mi się, a 5 najchętniej sama bym już na siebie założyła. Szykowne, ale tez wygodne i zgodne z klimatem 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.